Rosyjski

eurolingua_rosyjskiJęzykiem rosyjskim posługuje się ok. 250-300 mln ludzi, w tym dla 145 mln jest pierwszym językiem, a ponadto pełni funkcję urzędowego w samej Rosji, Kazachstanie, Kirgistanie, na Białorusi, Naddniestrzu, Gagauzji, Abchazji i Osetii Południowej oraz jest jednym z oficjalnych języków ONZ.

Miejsca, w których możemy posługiwać się tym językiem są niebywale zróżnicowane kulturowo, etnicznie i geograficznie, są więc „smacznym kąskiem” dla wszystkich poszukujących nowych wrażeń. Znajomość rosyjskiego ułatwi Ci swobodne poruszanie się wśród znaków pisanych cyrylicą.

Będziesz cieszyć się wyjątkową otwartością i gościnnością wschodnich narodów, które już przy pierwszej wizycie zechcą częstować Cię kawiorem, blinami, herbatą z samowara, kwasem chlebowym i oczywiście tradycyjną wódką, która podobno najłatwiej rozwiązuje języki.

Będziesz mógł zapłacić za wstęp na Kreml lub do Ermitażu nawet kilkanaście razy mniej, gdy kupisz bilet po rosyjsku, a nie po angielsku.

Będziesz mógł ubiegać się o pracę na najwyższych stanowiskach w dużych koncernach, gdzie wciąż brakuje specjalistów, a pracują w nich prawie wyłącznie obcokrajowcy, w tym spora liczba Polaków.

Tereny na wschód od polskiej granicy to ogromny rynek zbytu dla wielu naszych firm produkcyjnych, stąd rosnące zapotrzebowanie na handlowców, menedżerów czy specjalistów od marketingu mówiących po rosyjsku.

Gdy rozpoczniesz przygodę z rosyjskim urzeknie Cię jego melodyjność i znajome brzmienie i dość szybko okaże się, że jego wymowa i gramatyka są dla Ciebie proste, a rozumienie ze słuchu nie sprawia problemów.

Z całą pewnością nie umknie Twojej uwadze, że nauka języka to również obcowanie z niezwykle barwną naturą, kulturą i tradycją: historią caratu, kozackimi opowieściami, wciąż brzmiącymi hasłami rewolucji, wspaniałością cerkiewnej kopuły, żywiołem Teatru Bolszoj, symboliką Placu Czerwonego, białymi nocami nad Newą, z syberyjskim chłodem i subtropikalnym klimatem Krymu.

Bez problemu zrozumiesz i zaśpiewasz ulubioną piosenkę Okudżawy i Wysockiego, przeczytaszwreszcie Dostojewskiego, Tołstoja czy Puszkina w oryginale.

Bariera językowa nareszcie nie będzie przeszkodą w realizacji marzeń i planów, np. o podróży Koleją Transsyberyjską.

Pomożemy Ci zakochać się, w melodii i kulturze tego języka.