Niemiecki

eurolingua_niemieckiJego znajomość, jako oficjalnego języka UE, ułatwi Ci kontakt z mieszkańcami Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Królestwa Liechtenstein, Luxemburga, a także północnych Włoch, wschodniej Belgii i wschodniej Francji.

Wyjazd na ferie zimowe w Alpy nie będzie Ci już straszny, sam dokonasz rezerwacji hotelu, kupisz karnet na przejazdy kolejką, a wakacyjne podróże ubarwi zwiedzanie zamków w  Bawarii oraz wyprawa na Łęgi Naddunajskie.

Od SPA w Kołobrzegu, przez agroturystykę na Kujawach, po pensjonat na Krupówkach, znajomość języka niemieckiego jest jedną z niezbędnych umiejętności wymaganych od pracowników branży turystycznej. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi stanowią największą i najważniejszą grupę turystów w Polsce!

Twoja firma będzie mogła z łatwością nawiązać partnerskie stosunki handlowe z firmami niemieckimi, które reprezentują trzecie największe społeczeństwo industrialne na świecie oraz jednego z najistotniejszych światowych eksporterów. To ważne, zwłaszcza w „przeddzień” planowanego na 2011 rok otwarcia dla Polaków niemieckiego rynku pracy.

Dzięki znajomości niemieckiego nareszcie będziesz mieć bezpośredni dostęp do ogólnoświatowych badań naukowych ze wszystkich dziedzin współczesnej nauki! Może Cię to zdziwi, lecz język ten zajmuje drugie miejsce w dziedzinie publikacji naukowych, dlatego aż 40% naukowców w USA, a aż 70% w Polsce i na Węgrzech rekomenduje swoim studentom naukę języka niemieckiego.

Marzysz o spędzeniu semestru na uczelni w Berlinie, Münster czy Poczdamie? Nauka niemieckiego ułatwi Ci wyjazd w ramach stypendium Socrates- Erasmus oraz pozwoli podjąć rozwojowy staż lub praktyki.

Znając niemiecki otwierasz sobie drzwi do jednej z najbogatszych kultur europejskich – do poezji Goethego, charakterystycznego pióra Kafki, geniuszu Mozarta, barokowych fug Bacha, romantycznych symfonii Beethovena, psychoanalizy Freuda, teorii Nietzschego, wzorów Einsteina, dramatów Brechta, klimatycznych filmów Herzoga czy rockowo – metalowych tekstów grupy Rammstein.

Grupy na różnych poziomach zaawansowania czekają na Ciebie, a nasi germaniści pomogą Ci przełamać barierę w mówieniu, przygotują Cię do posługiwania się niemieckim na co dzień, a jeśli zechcesz pomogą zdobyć międzynarodowy certyfikat.