Włoski

eurolingua_wloskiJęzyk włoski to nie tylko Włochy. Na świecie posługuje się nim około 125 milionów ludzi. Jest również językiem urzędowym w San Marino, Watykanie, Szwajcarii oraz w Istrii, administracyjnie należącej do Chorwacji i Słowenii. Używany bywa również we Francji (zwłaszcza na Korsyce), na Malcie oraz w byłych koloniach włoskich: Etiopii, Somalii, Erytrei.

Włochy są jednym z najczęściej wybieranych miejsc na urlop, dzięki niezawodnej pogodzie, bajecznym plażom, antycznym zabytkom, romantycznym zakątkom i pysznej kuchni.

Zwiedzisz Kaplicę Sykstyńską, zobaczysz pokaz Versace czy Dolce Gabbana w Mediolanie, przeżyjesz festiwal w Sanremo czy usłyszysz operę Verdiego w La Scali

Włosi słyną z otwartości i serdeczności, jednak nie sposób dogadać się z nimi po angielsku i entuzjastycznie reagują nawet na kilka podstawowych zwrotów w swym języku.

Przeczytasz w oryginale Umberto Eco, obejrzysz  bez napisów arcydzieła Federico Felliniego czy po prostu zaśpiewasz ulubioną „Terra promessa”.

Znajomość włoskiego może pomóc Ci znaleźć ciekawą pracę, ponieważ regularne kontakty z Polską utrzymuje obecnie ponad 2 tys. włoskich firm.

Włoski jest piękny i melodyjny, uważa się go za najbardziej śpiewny język na świecie – wystarczy usłyszeć głos Sophi Loren i Moniki Bellucci lub urzekający śpiew Luciano Pavarottiego.

Jest to język prosty w nauce, ma podobną do polskiego składnię i jasne zasady wymowy, jego naukę ułatwiają podstawy łaciny lub francuskiego.