Hiszpański

eurolingua_hiszpanskiHiszpański jest trzecim najczęściej używanym językiem na kuli ziemskiej.  Jest językiem ojczystym około 400 milionów ludzi na siedmiu kontynentach, a dalsze 100 milionów posługuje się nim jako drugim językiem. Ogółem liczba mówiących językiem hiszpańskim na świecie to ponad 0,5 miliarda, a ponad 6 milionów osób uczy się obecnie tego języka.

Hiszpański jest jednym z oficjalnych języków ONZ, UE i Unii Afrykańskiej

Hiszpania rokrocznie przyciąga miliony turystów swymi słonecznymi plażami, powolną siestą w środku dnia, swą kuchnią i winem.

Warto podróżować po Ameryce Południowej i nie być odbieranym jako biały „gringo”. Latynosi zwracają się z niezwykłą serdecznością do wszystkich, którzy mówią choć trochę w ich języku.

Łatwiej będzie Ci wyjechać na stypendium Sokrates Erasmus do tętniącej życiem Barcelony, Granady lub Madrytu i nie liczyć na to, że ktoś tam mówi po angielsku.

Będziesz mógł zdobyć pracę w jednej z hiszpańskich firm, które od czasu naszego wejścia do UE coraz liczniej pojawiają się na naszym rynku

W pełni poznasz niezwykłą kulturą flamenco, tanga i salsy, oglądać bez napisów filmy Pedro Almadovara i Carlosa Saury, może nawet przeczytasz w oryginale Cien años de soledad.

Hiszpanie i  Latynosi szaleją za pięknymi Polkami i coraz częściej zakładają w Polsce rodzinę.

Hiszpański jest nie tylko piękny, lecz i prosty w nauce, ma podobną do polskiego składnię i przejrzyste zasady wymowy.

Wreszcie dlatego, że język hiszpański i otaczająca go kultura to nasza specjalność i pasja, którą chcielibyśmy Ci przekazać! Nasi hispaniści oraz los nativos czekają, by otworzyć Cię na hiszpańskojęzyczny świat!